MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom

Operatör unvanının değiştirilmesi ve kaldırılması, başta Turkcell, Vodafone, Türk Telekom ve Bimcell olmak üzere her operatörün çeşitli ifadelerine ve koşullarına uygun amaçlarla ücretsiz olarak tamamlanır. Hangi operatörün hattını kullanıyor olursanız olun, operatörün adı cep telefonu ekranında görünür. Örneğin; Turkcell cep telefonu hattı kullananların cep telefonu ekranında Turkcell yazmaktadır. Şu anda cep telefonları hayatın vazgeçilmez bir parçası olduğu için, bu metinsel içeriğin görünümü sizi rahatsız edebilir.

Ya da operatör unvanına alternatif olarak görünmesi için başka bir unvan veya kişisel unvanınızı denemeyi düşünmüş olabilirsiniz. Önceden, operatör başlığını düzeltme stratejisi bilinmiyordu. Bilenler de Kök kursu sorunu nedeniyle bunu yapamıyordu. Artık operatör unvanını Root sorunu olmadan kolayca değiştirebilirsiniz.

Vodafone Operatör Unvanını Nasıl Değiştireceğinizi Öğrenin?

Vodafone operatör unvanını Sms ile düzeltme stratejisi henüz Vodafone tarafından tanıtılmadı. Her operatörün kendi kişisel çalışma prensibi vardır. Vodafone, bir çalışma tekniği olarak cep telefonu ekranında görünen Vodafone ibaresini değiştirmek için bir Sms çözümü sağlamamıştır.

IOS çalışma sistemine sahip iPhone telefonlarını kullanan kişiler için bir cevap gibi bir şey yoktur. Bununla birlikte, Android çalışma sistemine sahip telefonları kullanan kişiler, Play Retailer’dan temayı indirip ev ekranına koyarak sorunu çözebilirler. Eklediğiniz tema ile Vodafone cep telefonu ekranınızda görünmeyecektir.

Turkcell Operatör Adını SMS ile Değiştirme

Turkcell operatör adını SMS yoluyla ücretsiz olarak değiştirmek için öncelikle bir Turkcell yazılımı olan UpCall’u cep telefonunuza yükleyebilirsiniz. UpCall yazılımını edinmek için Android işletim sistemli telefonlar için Play Perakendeci, IOS işletim sistemli telefonlar için App Perakendeci mağazaları kullanılır. UpCall yazılımını indirdikten sonra yapabileceğiniz adımlar burada listelenmiştir:

 • Cep telefonunuza indirdiğiniz UpCall yazılımına giriş yapın.
 • Açılan web sayfasında tüketici anlaşmasını kabul ederek cihazı cep telefonu numaranızla birlikte açın.
 • Cep telefonunuza bir doğrulama mesajı gönderilir. Bu doğrulama kodunu girebilir ve UpCall yazılımı içinde alım satım yapmaya başlayabilirsiniz.
 • Ana web sayfasının arka tarafında bulunan profil fotoğrafı kısmına tıklayın.
 • Açılan pencerede, operatör unvanı ayarlarını iddia eden kısmı göreceksiniz. Bu kısımda ihtiyacınız olan unvanı belirleyebileceksiniz.
 • Son olarak, onay düğmesine tıkladığınızda, cep telefonunuzun ana ekranında yazılı olan Turkcell operatör unvanı değişmiş olabilir. Ayarladığınız unvan artık ekranda görünecektir.

Bu işlemleri gerçekleştirmenize rağmen Turkcell operatör unvanı değişmediyse, UpCall yazılımını ve cep telefonunuzu tamamen açıp kapatarak bir kez daha denemeniz en iyisidir.

Lifecell Operatör Unvanı SMS ile NasılDeğiştirilir?

Lifecell operatör unvanı değişikliği, Turkcell hatlarını kullanan kişiler tarafından SMS yoluyla kullanılabilen bir yöntemdir. Turkcell operatörü metin içeriğini Lifecell olarak değiştirmek isterseniz, Sms sistemini yapabilirsiniz. LIFECELL TR yazın ve 2200‘a sms gönderin. Bu mesajdan sonra operatör adınız muhtemelen Turkcell yerine Lifecell olacaktır.

Kullandığınız yöntemi iptal etmek isterseniz, bu durumda cep telefonunuzun mesaj alanına IPTAL LIFECELL TR yazarak 2200 ‘a bir mesaj gönderin. Böylece, cep telefonunuzun ana ekranında yazılı Lifecell metin içeriği kaybolacak ve alternatif olarak Turkcell metin içeriği görünecektir.

Türk Telekom (Selfy) Operatör Unvanını SMS ile Değiştirme

Türk Telekom (Selfy) operatör adını SMS ile değiştirmek için Türk Telekom’un gençlere yönelik yazılımı Selfy’yi kullanıyor olmanız gerekmektedir. 26 yaş ve altı gençlere yönelik Selfy yazılımını yüklemek için cep telefonunuzun mesaj bölümüne SELFY yazarak 4545 ‘e ücretsiz kısa mesaj gönderin.

Türk Telekom Selfy yazılımındaki Avatar alternatifi ile cep telefonunuzun ana ekranındaki Türk Telekom veya Avea metin içeriğini değiştirebilirsiniz. Türk Telekom Selfy ile operatör adı değiştirme işlemi SMS ile aşağıdaki şekilde yapılır:

 • Bu hizmetten yararlanabilmek için Türk Telekom Selfy abonesi olmanız gerekmektedir.
 • Cep telefonunuzun mesaj bölümünü açın, AVATAR veya DEĞİŞTİR yazın, bir alandan uzaklaşın, cep telefonu ekranınızda görünmesini istediğiniz unvanı yazın ve 4545 ‘e kısa mesaj gönderin.
 • Kısa süre içinde cep telefonunuza bir onay mesajı alacaksınız.
 • Mesaj geldikten sonra, cep telefonunuzu tamamen açıp kapatın.
 • Alternatifinizin adı cep telefonunuzun ana ekranında görünecektir.
 • Türk Telekom Avatar hizmeti ile 15 harf uzunluğuna kadar bir ünvan seçebilirsiniz.
 • Ana ekranda görünmesini istediğiniz unvanı istediğiniz zaman değiştirebileceksiniz.

Bimcell SMS ile Operatör Unvan Değişikliği

Bimcell’den operatör unvanının Sms yoluyla nasıl değiştirileceğine dair ipuçları konusunda resmi bir açıklama yapılmadı. Operatör unvanını sms tekniği ile düzeltme stratejisi Bimcell için meşru olmamalıdır. Bununla birlikte, Bimcell metin içeriğinin cep telefonu ev ekranında görünmesini istemeyen kişilerin kendi çabalarıyla keşfettikleri stratejileri deneyebilirsiniz. Bunun için IOS işletim sistemli telefonlar için Operatörmüş Gibi Yap ve Android işletim sistemli telefonlar için Sağlayıcı Başlığı amaçlarını deneyebilirsiniz.

Operatör Unvanını Değiştirmek Ücretli mi?

Operatör unvanının değiştirilmesi ücretli olmamalıdır. Turkcell operatör unvanını değiştirmek için edindiğiniz UpCall programı tamamen ücretsiz bir Turkcell yazılımıdır. Yine Türk Telekom Selfy abonelerinin operatör değişikliği için gönderdikleri kısa mesaj da tamamen ücretsizdir. Operatör unvanınızı hiçbir ücret ödemeden değiştirebileceksiniz.

Operatör Unvan Değişikliği Nasıl İptal Edilir?

Operatör unvan değişikliği iptali için, muhtemelen Türk Telekom Avatar yazılımı ile unvanınızı değiştirdiniz, tekrar SMS sistemini kullanmalısınız. Cep telefonunuzun mesaj bölümüne IPTAL AVATAR veya IPTAL DEGISTIR yazarak 4545 ‘e kısa mesaj gönderdiğinizde, daha önce belirlediğiniz unvan iptal edilir ve operatör unvanı cep telefonunuzun ana ekranında yeniden görünmeye başlar.

Turkcell UpCall ile operatörün unvanını değiştirdiğinizde, cihaza bir kez daha girdiğinizde ve bu sefer temel ayarlara döndüğünüzden emin olduğunuzda muhtemelen unvan değişikliği iptal edilecektir. Lifecell ile operatör unvanını değiştirdiğinizde, bu kez cep telefonunuzun mesaj bölümünden IPTAL LIFECELL TR 2200 ‘e bir kısa mesaj göndermeniz en iyisidir.

iPhone Operatör Unvanı Değişikliği

iPhone operatör unvanı değişikliği, cep telefonunuzda kullandığınız operatöre bağlı olarak tamamen farklı işlemlerle tamamlanır. IPhone’unuzda Turkcell hattı kullanıyorsanız, Uygulama Satıcınızdan UpCall uygulamasını edinin. İndirilen yazılımı açmak için kullanım koşullarını kabul edin ve cep telefonu numaranızla giriş yapın.

Muhtemelen cep telefonunuza bir doğrulama kodu gönderilecektir. Bu kod ile UpCall uygulaması içinde unvan değiştirme işlemine başlayabilirsiniz. Bunun için, ana web sayfasının arka tarafında profil fotoğrafı bölümünü göreceksiniz. Tam buraya tıklayın ve görünen web sayfasında, operatör unvanını değiştirmeyi iddia eden kısmı keşfedin. Üzerine tıklayın ve ihtiyacınız olan unvanı yazarak emin olun.

Cep telefonunuzu açıp kapattığınızda, seçtiğiniz unvan operatör unvanına alternatif olarak görünecektir. İPhone’unuzda Türk Telekom hattı kullanıyorsanız ve 26 yaşında veya daha genç olabilirsiniz, Selfy yazılımına abone olun. Bunu yapmak için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne SELFY yazın ve 4545‘e kısa mesaj gönderin. Selfy abonesi olduktan sonra, cep telefonunuzun mesaj bölümüne AVATAR veya DEGISTIR yazın, bir alanı uzaklaştırın ve cep telefonu ekranınızda görünmesini istediğiniz başlığı yazın ve 4545 ‘e kısa mesaj gönderin.

Kısa süre içinde cep telefonunuza bir onay mesajı alacaksınız. Mesaj dağıtıldıktan sonra, cep telefonunuzu açıp kapatın ve seçtiğiniz başlığı cep telefonu ekranınızda göreceksiniz. Vodafone veya Bimcell hattı kullanıyorsanız, Iphone cep telefonunuzun ekranında yazılı operatör unvanını değiştirmek mümkün değildir.

Android Operatör Başlığını Değiştirme

Android operatör başlığını sabitleme yöntemi, kullandığınız operatöre bağlı olarak tamamen farklıdır. Bir Vodafone hattınız olduğunda, temayı Play Perakendecisinden edinir ve ev ekranına kurarsanız, Vodafone metin içeriği görünmeyecektir. Turkcell hattı kullanıyorsanız, bu kez Play Store’dan UpCall yazılımını edinin, cep telefonu numaranızı girin ve kullanım koşullarını kabul ederek cihazı açın.

Cep telefonunuza gelen onay kodu ile UpCall yazılımına giriş yapın ve ana sayfanın arka tarafında yer alan profil resmi kısmına tıklayın. Görünen web sayfasında, muhtemelen operatör unvanını değiştirmek için bir parça olacaktır. Burada ekranda görünmesini istediğiniz başlığı yazarak onaylasanız da, seçtiğiniz başlık operatör başlığında değil, cep telefonunun temel ekranında görünecektir.

Genç Türk Telekom aboneleri için sağlanan Avatar yazılımı ile operatör unvanını değiştirmek için, önce cep telefonunuzun mesaj alanına SELFY yazıp 4545’e bir mesaj göndererek Selfy abonesi olun. Ardından cep telefonunuzun mesaj alanına AVATAR veya DEGISTIR yazın, bir alan bırakın, 15 karaktere kadar alternatifinizin yepyeni başlığını yazın ve 4545’e kısa mesaj gönderin. Onay mesajını aldıktan sonra, cep telefonunuzu açıp kapatarak unvanınızı değiştirebilirsiniz.

Operatör Unvan Değiştirme Yazılımı (Avatar)

Operatör unvanı değiştirme yazılımı Avatar, Türk Telekom’un genç müşterileri için sunduğu bir hizmettir. 26 yaş ve altındaki Türk Telekom hat müşterilerinin yararlanabildiği Avatar yazılımı ile gençler, telefonlarının ana ekranında yazan operatör unvanını istedikleri zaman değiştirebilmektedir. Avatar yazılımından yararlanmak için öncelikle Selfy yazılımına abone olmak gerekiyor.

Tamamen ücretsiz olan Selfy yazılımı ile gençler operatör unvanlarını değiştirebilir ve çeşitli ürünler kazanmak için avantajlı alternatifler kullanabilirler. Selfy yazılımına abone olmak için cep telefonunuzun mesaj bölümüne SELFY yazıp 4545‘e kısa mesaj göndermeniz yeterli olacaktır.

Selfy yazılımını kullanmak için, onu cep telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun için IOS işletim sistemli telefonlar için App Retailer’ı ve Android işletim sistemli telefonlar için Play Retailer’ı kullanmalısınız. Operatör unvanını değiştirmek için, cep telefonunuzun mesaj bölümüne AVATAR veya DEGISTIR yazın, bir alandan uzaklaşın, 15 karaktere kadar seçebileceğiniz yepyeni bir unvan yazın ve 4545 ‘e bir metin içerik mesajı gönderin.

Bir Saten Selfy abonesi olduğunuzda, Avatar sistemi muhtemelen anında etkinleştirilecek ve cep telefonunuzun ana ekranında yazılı olan operatör unvanı, alternatifinizin unvanı olarak değişecektir. Gönderdiğiniz kısa mesajdan sonra Türk Telekom’dan bir onay mesajı alacaksınız. Bu mesajı aldığınızda, cep telefonunuzu tamamen kapatın ve bir kez daha açın. Operatör adının değiştiğini fark edeceksiniz.

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Türkiye de Açık Bahis Siteleri 2023

Türk bahis severler Türkiye de açık bahis siteleri üzerinden bahislerini rahatlıkla ve güvenli bir şekilde…

31 Aralık 2023

Ücretsiz Bahis Siteleri 2023

Ücretsiz bahis siteleri, her kullanıcının ilgisini çeken bir ayrıcalıktır. Bu siteler, kullanıcılarına ücretsiz üyelik ve…

30 Aralık 2023

Bonusu Olan Bahis Siteleri 2023

Bonusu olan bahis siteleri ile yatırımlarınızı daha verimli değerlendirebilirsiniz. Çünkü bonus sunan firmalar genellikle bu…

29 Aralık 2023

Ptt Havale Kabul Eden Bahis Siteleri 2023

Ptt havale kabul eden bahis siteleri, bahis sitelerinde kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça makul…

27 Aralık 2023

Kredi Kartı ile Para Yatırılan Bahis Siteleri 2023

Kredi kartı ile para yatırılan bahis siteleri sizlere ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Bu tür sitelerin hizmetlerinden…

26 Aralık 2023

Kredi Kartıyla Bahis Oynanan Siteler 2023

Kredi kartıyla bahis oynanan siteler bir para yatırma veya çekme işlemi yapmadan önce her sitenin…

25 Aralık 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.