MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Turkcell Taahhüt Sorgulama 2023, Turkcell Cayma Bedeli Öğrenme 2023 gibi sorularınıza çözüm bulabileceğiniz yazımızda ayrıca Turkcell Cayma Bedeli İtiraz ve Turkcell Taahhüt Dondurma konularını da inceleyebileceksiniz. Turkcell’den kullandığınız tüm faturalı abonelikler için kullanılan Dedike kursu, ekstra makul fiyatlı paketler kullanabilmeniz ve avantajlı kampanyalardan yararlanabilmeniz için yapılmıştır.

Turkcell Faturalı Tarife Paketlerinin birçoğu 12 aylık taahhüt süresine sahiptir ve bu süre boyunca indirimli tarife ücretlerinden yararlanmanızı kolaylaştırır. Şimdi Turkcell Taahhütlü Para Çekme Ödeme Sorgulama işlemlerine ve detaylarına daha yakından bakalım:

Turkcell Taahhüt CaymaÖdeme Sorgulama 2023

Turkcell Rezidans Web Tarife Paketi anlaşmanızın veya Turkcell Faturalı Tarife Paketi anlaşmanızın taahhüt aralığı, Turkcell Cayma Bedeli Hesaplaması için önemli bir kriterdir. Taahhüdünüzün bitimine kalan süre göz önünde bulundurularak hesaplanan cayma bedeli, taahhüt aralığınız ne kadar uzunsa cayma bedeli miktarı da o kadar yüksek olur. Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli 2023 kursunuzda 4 stratejiyi incelemek aşağıdaki gibidir;

 1. Size en yakın Turkcell Bayisinden sorgulama yapabilirsiniz,
 2. turkcell Alıcı Danışmanı aracılığıyla“532” veya“0532 532 0000” numaralı hatlardan sorgulama başlatılabilir,
 3. Turkcell Resmi Web sitesini kullanarak“Yardım” bölümünden ilgili formu doldurarak ilgili formu gönderebilirsiniz.
 4. Turkcell Hesabım programı üzerinden Taahhüt cayma bedelinizi öğrenebilirsiniz.

Turkcell Yardım üzerinden doldurduğunuz formdaki bilgilerinizin doğruluğunu teyit etmeyi unutmayın. Tutarsız bilgi girişi, sonuç alamamanıza neden olabilir.

Turkcell Taahhütlü Cayma Bedeli Hesaplama 2023

Turkcell Cayma Bedeli Hesaplama , kullandığınız tarife paketinin kalan taahhüt süresi ve tarife paket fiyatınıza göre hesaplanır. Ayrıca, Turkcell Rezidans Web Servisi için cayma bedeli hesaplamak istiyorsanız, cihaz değerini tam miktara eklemeniz önerilir. Size uygulanan tüm indirimler cayma bedeli olarak tekrar talep edilebilir. Turkcell Cayma bedeli kursu dahilinde geçerli olan durumlar aşağıdaki gibidir;

 • İndirimden yararlanılan süre
 • Bu dönem boyunca devlete ödenen vergiler
 • Gadget satın alınırsa, gadget’ın fiyatı
 • Turkcell tarafından sunulan hizmet fiyatı
 • Turkcell kağıt fatura değeri

Tüm bu ifadeler, taahhüt aralığınız boyunca size uygulanan indirimlerdir. Cayma bedeli hesaplandığında, bunların miktarları muhtemelen size gönderilen toplu faturaya ayrı ayrı dahil edilecektir.

Bununla birlikte, tüm bu işlemleri Turkcell’den birkaç adımda zaten keşfedebileceksiniz ve miktar hakkında daha çevre dostu ve net ayrıntılara sahip olacaksınız. Turkcell üzerinden sorgulama yapmak için:“532” veya“0532 532 0000” yazmanız yeterli.

Örneğin hesaplamak için: Turkcell fatura cayma bedeli 2023 yılında kullandığınız faturaya göre değişmektedir. Asgari sözleşme süresi dolmadan sözleşmenizi iptal edenler için erken cayma bedeli ödeyebilmeniz için gereken hesaplama aşağıdaki gibidir;

 1. Örnek; 18 aylık bir sözleşme imzalayan ve 2. ay içinde iptal etmek isteyenler için, 16 ay boyunca kalan fiyatı ödemeniz önerilir.
 2. Örnek; Aylık 60 TL fatura ile sahip olacağınız tarifenin pazarlama kampanya paketi 90 TL’dir. Tüm yıl boyunca vereceğiniz taahhüdün bitiş tarihi yerine altıncı ay içinde tarifeyi iptal etmek isterseniz, her ay ödemediğiniz 40 TL’lik düşük bedel muhtemelen 6 ile çarpılarak cayma bedeli hesaplanacaktır.

40 TL x 6= 240 TL Turkcell c ayma bedeli 2023 yılında bu yöntemle hesaplanmaktadır. Düşük maliyete konu olan vergiler, hizmet ücretleri ve fatura kağıt ücretleri de cayma bedeline eklenebilir. Bu nedenle, cayma bedelinizi incelerken bunların hepsini öğrenmeniz muhtemelen sizin yararınıza olacaktır.

Turkcell Para Çekme Ücretlerini Ödüyor mu?

Turkcell, cayma bedelini sadece Turkcell Rezidans Web Servisi için öder. Belirli tarife paketleri ile sınırlı olan cayma bedeli 500₺’ye kadar yapılır; 500₺’nin üzerindeki ceza tutarını ödemeniz gerekecektir. İsterseniz 500₺’nin üzerindeki tutarı ödeyerek ya da bir süre bekleyerek Turkcell Cayma Bedeli’ni karşılayan Turkcell Yurtta Web Paketlerine geçiş yapabilirsiniz.

Tarife değişikliği için Turkcell taahhüt bozma durumunda ödemeniz gereken ceza tutarını öğrenmeniz önemlidir: Cep telefonunuzdan“532“yi arayarak bilgi alabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Cayma Bedeli İtirazı nasıl yapılır?

TurkcellCayma Bedeli İtirazı; Turkcell Genel Müdürlüğü’ne göndereceğiniz dilekçe ile gerçekleştirilebilir. İtirazınızın kabul edilebilmesi için, dilekçenizde birçok itiraz nedeni arasından sadece meşru itiraz nedenine yer vermeniz yeterlidir. Turkcell Cayma Bedeli İtirazınızın kabul edilmesini sağlamak için aşağıdaki durumları yerine getirmeyi unutmayın;

 • Taahhüt süreniz dolduğu halde sizden cayma bedeli tahsil edilmiş ise Turkcell Cayma Bedeli itirazı yapılmalıdır.
 • Mevcut tarifenizden bir sonraki tarifeye geçtiyseniz, eski tarifenizden cayma bedeli yansıtılmışsa dilekçe gönderilmelidir.
 • Turkcell Cayma Bedeli tutarına itiraz etmek istiyorsanız, taahhüt sürenizin ne kadar kaldığına ve tarife paketinizin değerine dikkat etmeniz gerekir.

Taahhüt süresinin bitiminden önce taahhüdün bozulması, mevcut tarifeden daha düşük bir tarifeye geçilmesi gibi nedenlerden kaynaklanan cayma bedeli itirazlarınız kabul edilmeyecektir.

Turkcell Tarife Değişikliği Cayma Bedeli var mıdır?

Turkcell tarifeleri 12 ay taahhütlü müşterilerine indirimli paket ücreti sağlamaktadır. Mevcut tarifenizden daha özel bir tarifeye geçmek isterseniz dikkat etmeniz gereken unsur mevcut tarifenizden bir üst tarifeye geçmektir. Mevcut tarifenizden daha ucuz bir tarifeye geçmek isterseniz, kesinlikle bir cayma bedeli ile karşılaşırsınız.

Hangi tarife paketi değişikliklerinde cayma bedeli ödemeyeceğinizi hem Turkcell İsim Kalbi’nden hem de Turkcell Mağazaları’nı ziyaret ederek öğrenebilirsiniz.

Cayma Bedelli Turkcell Evde Web Kampanyaları

Başka bir operatör ya da kurumda kullandığınız Rezidans Web Hizmeti’nden Turkcell Rezidans Web Hizmeti’ne geçmek isterseniz 500₺‘ye kadar cayma bedelini Turkcell karşılıyor. 24 ay taahhüt ile indirimli fiyatlardan yararlanabileceğiniz Turkcell Rezidans’ta Web ile fiber hızında web keyfi de yaşayabilirsiniz. Uygun fiyat avantajı ile Turkcell Cayma Bedeli Kapıda Konut Web Kampanyaları aşağıdaki gibidir:

 • Turkcell Fiber Giriş Paket Fırsat Pazarlama Kampanyası
 • Turkcell Fiber Çok Yönlü Pazarlama kampanyası
 • Fiber Pazarlama kampanyasına hoş geldiniz

Turkcell kampanyalarının sunduğu fiber hizmetinden yararlanmak için binanızdaki altyapının fiber bağlantıya yardımcı olmasını sağlayın.

Turkcell Cayma Bedeli Nasıl Ödenir?

Turkcell Cayma Bedeli, son dönem faturanıza yansıtılan bir tutardır ve bunu fatura öder gibi ödersiniz. Son dönem faturanıza yansıtılan bu miktar için ayrı bir maliyet yapmak istemezsiniz. Hem son dönem faturanızı hem de Turkcell Cayma Bedelinizi ödemek için bu maliyet stratejilerini deneyin:

 • Turkcell Alıcı Danışmanı ile banka kartı masrafı
 • Turkcell Bayilerinde para veya banka kartı bedeli
 • Çalıştığınız finans kurumunun hücresel programı aracılığıyla ücret
 • ATM’lerden para fonları

Turkcell Taahhüt Aralığı Nedir?

Turkcell Faturalı tarife paketinize veya Rezidans Web servis paketinize göre değişen taahhüt aralığı 12 ay veya 24 aydır. Hizmet almaya başladıktan sonra tarife paketinizi yükseltmediyseniz, taahhüt başlangıç zamanının aboneliğinizin ilk zamanı olduğunu varsayabilirsiniz. Taahhüt aralığının ne kadar uzun olduğunu öğrenmek için

 • Turkcell Dijital Operatör programını kullanmalısınız,
 • Sizler için Turkcell Alıcı Firmalarından yardım alacaksınız,
 • Ya da Turkcell İletişim Merkezi’ne gidebilirsiniz.

Taahhüt süreniz sona erdiğinde taahhütsüz paket bedeli üzerinden ücretlendirilebileceğiniz için, sadece taahhüdünüzü yenilemenizi öneririz.

SMS ile Turkcell Taahhüt Sorgulama nasıl yapılır?

SMS ile Turkcell Taahhüt Sorgulama için telefonunuzun mesaj bölümüne girerek TARİFE yazıp 2222 ‘ye mesaj atmanız yeterli olacak ve Turkcell tarife sorgulama sayesinde taahhüt aralığınız size öğretilecektir. Özel bir yöntem olarak; taahhüt sürenizin ne kadar kaldığını öğrenmek için en basit ve hızlı yöntem Turkcell İsim Kalbi’ni aramaktır. Turkcell müşterisi iseniz“532“, değilseniz“0532 532 0000” numarasını arayarak Turkcell İsim Kalbi’nden taahhüt sorgulama işlemine başlayabilirsiniz.

Turkcell Taahhüt bitiminden önce tarife değişikliği yapılabilir mi?

Dedike Tarife Paketleri, müşterilerin avantajlı kampanyalardan ve indirimli ücretlerden yararlanmasını sağlayan özel paketlerdir. İndirim ve avantajlardan yararlanabilmeniz için tek durum olan taahhüdünüzü bozarak tarifenizi değiştirebilirsiniz, ancak cayma bedeli olarak adlandırılan bir ceza tut arı ile karşılaşırsınız.

Mevcut tarife paket fiyatına göre değişen bu ceza tutarı, taahhüdünüzün sonuna kadar yapmanız gereken tüm maliyet miktarını içerdiğinden, yüksek bir cayma bedeli ödemeniz gerekecektir. Cayma bedeliyle karşılaşmayacağınız tek senaryo, taahhüdün bitiminden önce tarife değiştirmenizdir :

 • Mevcut tarifenizden bir sonraki tarifeye geçmek.
 • Taahhüt aralığının dikkate alınmadığı bu geçiş için herhangi bir ekstra ücret ödemezsiniz.

Turkcell Taahhüt Bitiminden Önce Operatör Değiştirebilir mi?

Turkcell operatöründeki aboneliklerinizin taahhüdü ya da başka bir deyişle taahhüt süresi devam ederken operatördeğiştirmeniz mümkündür. Bununla birlikte, taahhüdü bozduğunuz için, genellikle taahhüt iptal bedeli olarak bilinen taahhüt cayma bedelini ödemeniz gerekir. Turkcell taahhüt cayma bedelinizin ne olacağını Turkcell Alıcı Şirketleri’ni arayarak öğrenebilirsiniz.

Eğer geçmek istediğiniz operatörde cayma bedelini karşılayan tarife paketleri varsa, bu tarife paketlerinden birine geçebilir ve cayma bedelini yeni operatörünüze ödetebilirsiniz.

Turkcell Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Turkcell TaahhütYenileme, zorunlu olmayan ancak yapıldığında fayda sağlayan yepyeni bir sözleşme işlemidir. Mevcut sözleşmenizdeki avantajlı alternatiflere devam edebilmeniz için hayati önem taşıyan bu işlem, Turkcell Mağazaları veya Turkcell İsim Kalbi üzerinden kolayca gerçekleştirilebilir.

Eski taahhüt süreniz boyunca kullandığınız paketin değerinin artabileceğini bilmeniz çok önemlidir. Yeni taahhüdünüzle birlikte daha düşük bir değerde kullanmaya devam edecek olsanız da, bir miktar fiyat artışı da olabilir.

Turkcell Taahhüt Dondurma Nasıl Yapılır?

Turkcell Taahhüt Dondurma işlemi yalnızca taahhüt dondurmaya izin verilen tarife paketlerinde gerçekleştirilebilir. Tarife paketinizin bu işlem için uygun olması durumunda, 3 aya kadar taahhüt dondurma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Lütfen bağlılık aralığınızda, kullanımınıza ek olarak paket fiyatınızın da muhtemelen dondurulacağını unutmayın.

üç ayın sonunda, bağlılık dondurma işlemi robotik olarak sona erecek ve tarife paket fiyatınız devam edecektir. 1 yıl içinde 1 kez bu kurstan yararlanabileceksiniz, hem kendinizi seyahat ederken bulursanız hem de çok uzun bir süre seyahat edecekseniz.

Turkcell ilesözleşme imzaladıktan sonra fikrinizi değiştirirseniz ne olur ?

Telefonla veya internet üzerinden Turkcell cep telefonu veya faturalı hat sözleşmesi yapmış olacaksınız. Bu durumda, Müşteri Sözleşmeleri Yönetmeliği uyarınca sözleşme tarihinden itibaren 14 gün içinde sözleşmenizi iptal edebileceksiniz.

Telefon hizmetini iptal etmek için bir neden sunmanıza gerek yoktur. Ayrıca, Turkcell Taahhüt cayma bedeli ödemek zorunda kalmadan ödediğiniz toplam tutar size iade edilmelidir. Yalnızca iptal ettiğiniz zamana kadar sunulan hizmet için ödeme yapmanız gerekir.

Turkcell Cayma Bedeli ödenmezse ne olur?

Turkcell cayma bedelini ödemeyen birçok kişi için, taahhüdün ilk imzalandığı sözleşmede yer alan cezai yaptırım maddeleri işlemeye başlar. Turkcell, kişinin sorumlu olduğu ödemeyi yapmaması durumunda tüm yetkilerini kullanabilir.

Turkcell sizi şirket tüzel kişiliği olarak icraya verebilir, icra takibi başlatabilir ve fatura tutarı kadar haciz davası açabilir. Bu nedenle taahhüdünüzü bozmanız halinde tarafınıza çıkarılan fatura ve cayma bedelinin tamamını ödemeniz yararınıza olacaktır.

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Türkiye de Açık Bahis Siteleri 2023

Türk bahis severler Türkiye de açık bahis siteleri üzerinden bahislerini rahatlıkla ve güvenli bir şekilde…

31 Aralık 2023

Ücretsiz Bahis Siteleri 2023

Ücretsiz bahis siteleri, her kullanıcının ilgisini çeken bir ayrıcalıktır. Bu siteler, kullanıcılarına ücretsiz üyelik ve…

30 Aralık 2023

Bonusu Olan Bahis Siteleri 2023

Bonusu olan bahis siteleri ile yatırımlarınızı daha verimli değerlendirebilirsiniz. Çünkü bonus sunan firmalar genellikle bu…

29 Aralık 2023

Ptt Havale Kabul Eden Bahis Siteleri 2023

Ptt havale kabul eden bahis siteleri, bahis sitelerinde kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça makul…

27 Aralık 2023

Kredi Kartı ile Para Yatırılan Bahis Siteleri 2023

Kredi kartı ile para yatırılan bahis siteleri sizlere ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Bu tür sitelerin hizmetlerinden…

26 Aralık 2023

Kredi Kartıyla Bahis Oynanan Siteler 2023

Kredi kartıyla bahis oynanan siteler bir para yatırma veya çekme işlemi yapmadan önce her sitenin…

25 Aralık 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.