MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Öğrenme ve Hesaplama 2023

Türk Telekom Taahhüt cayma bedeli aralığı sorgulama, 2023 puanları hakkında inceleme, hesaplama ve yenileme; fonlara itiraz etmek için iptal (geri alma) süreci hakkında tüm detaylar! Türk Telekom Cayma Bedeli puanları ile birlikte aklınıza takılan birçok soruya cevap verdiğimiz bu yazımızda, Türk Telekom Kampanyaları 2023‘e de değinebiliriz.

Türk Telekom’dan satın aldığınız her birim ve faturalı abonelikleriniz size belirli bir taahhüt aralığı ile sağlanır. Türk Telekom’un taahhüt aralığının açıklaması, sadece ekstra ucuz değer seçeneklerinden yararlanmanız ve taahhüt aralığı boyunca Türk Telekom’dan hizmet almayı bırakmamanızdır.

Bunun yanı sıra, cihazdan telefona, kampanyadan indirime değişmekle birlikte, genel olarak Türk Telekom taahhüt süresi 24 ay olarak belirlenmiştir. Şimdi Türk Telekom Cayma Bedeli ve Taahhüt Sorgulama’nın karşıt özelliklerine bakalım:

Türk Telekom Cayma Bedeli Çalışması 2023

Türk Telekom’dan satın aldığınız dijital birimler veya özel tarife paketi anlaşma sağlayıcıları bir taahhüt aralığına tabidir ve taahhüdün zarar görmesi durumunda belirli bir ceza miktarı ödemenizi gerektirir. Bir para çekme işlemi yapmadan önce para çekme ücretinin ne kadar olacağını öğrenmek yararlıdır; bu, muhtemelen taahhüt aralığınızın sonuna kadar ne kadar zamanınız olabileceğine ilişkin ücret üzerindeki ceza miktarına yansıtılacaktır. Türk Telekom Para Çekme Ücreti 2023 ders çalışma adımları aşağıdakilerden biri olabilir:

Türk Telekom cayma bedeli sms ile ve sorgulama tekniği olarak; Telefondan * 124# numarasını tuşlayın. Ardından yanıt vererek 3 ‘e basın ve özveri bölümünden 2 ile doğrulayın . Karşınıza çıkan ekranda taahhüdü bozma yani iptal için ödenmesi gereken ceza miktarı görünecektir.

 • İsterseniz Türk Telekom müşteri hizmetlerini arayarak bir danışman yardımı ile sorgulama yapabileceksiniz.
 • İhtiyaç duymanız halinde size en yakın Türk Telekom bayisine giderek Cayma Bedelini hızlıca öğrenebileceksiniz.
 • Ya da Türk Telekom’un resmi web sitesine gidebilir ve“Yardım” bölümündeki ilgili formu doldurarak yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Türk Telekom cayma bedeli öğrenme sürecinizdeYardım” bölümünü kullanacaksanız, türdeki verilerinizin doğruluğunu teyit edin. Size geri dönebilecek gruplar size ulaşmak isteyecekleri için, yanlış bilgi vermek, para çekme ücretinin öğretilememesine neden olabilir.

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli Hesaplama

Türk Telekom Taahhüt Cayma Bedeli, kullandığınız tarife paket anlaşmasının değeri ve kalan taahhüt süreniz ile doğru orantılıdır. Tarife paketinizin ücreti ne kadar yüksekse ve taahhüt süreniz ne kadar uzunsa, o kadar fazla ödersiniz; tarife paketinizin ücreti ne kadar düşükse ve taahhüt süreniz ne kadar kısaysa, o kadar az Türk Telekom Cayma Bedeli ödersiniz.

Türk Telekom Cayma Bedelini hesaplamak için Türk Telekom Alıcı Hizmetlerinden anında bilgi almakta fayda var; çünkü çoğunlukla mevcut paket anlaşma bedelleri üzerinden hesaplanan bu bedel en doğru şekilde alıcı temsilcileri tarafından hesaplanabiliyor. Türk Telekom Alıcı Hizmetlerine bağlanmak için: Cep telefonunuzdan“444 1 444” numarasını tuşlayabilirsiniz.

Türk Telekom’da, sözleşmenizi sözleşme tarihinizden önce feshettiğinizde Kalan Sözleşme Bedeli(erken fesih ücreti) ödemeniz gerekebilir. Bu, sözleşme aralığınız boyunca kalan aydan aya ücretlerin yaklaşık %80’ine karşılık gelir. Türk Telekom Cayma bedeli hesaplanırken alınan hizmet ücretleri aşağıdaki gibidir;

 • Aktivasyon ve Kurulum Değeri
 • Yapılan İndirimler
 • KDV + ÖTV
 • Ev ağı için modem ücreti
 • Hücresel tarife paketleri için aylık indirimler
 • Tivibu Televizyon hizmeti için Saha ve Mesafe Yönetimi

Bununla birlikte, bir örnekle Türk Telekom cayma bedelini hesaplamak için; Otuz günde sadece 30₺ ödediğiniz bir tarifeniz olabilir ve sözleşmenizin bitmesine 3 ay kalmış olabilir. 30₺’yi 3 ile çarptığınızda, kalan aylar için tam fatura değeri muhtemelen 90₺ olacaktır. bu tutarın %80’i muhtemelen 72₺ olacaktır. Bu tutar, Türk Telekom cayma bedeli olarak ödeyeceğiniz tutardır.

Türk Telekom sözleşmenizi ön süre dışında iptal ediyorsanız, normal iptaller için 30 günlük bir keşif aralığı geçerlidir. İptal talebinde bulunduktan sonra, toplam 30 günlük aylık ücret tahsil edilebilir (Türk Telekom bunu “Bildirim Aralığı Ücr eti” olarak adlandırır).

Türk Telekom Cayma Bedeli Tahsilatı ve İptali

Türk Telekom Dedike Paketlerinden birini kullanıyorsanız ve ayrıca taahhüdünüzü bozmanız durumunda ortaya çıkabilecek cayma bedeline itiraz etmek istiyorsanız, Müşteri Hakları Komitesi ile birlikte başvurabileceğiniz kurumlar vardır. Sözleşmenize uygun olarak belirli bir zaman dilimi için bir taahhüt aralığı imzalamış olsanız da, tarifenizi devretmek istediğinizde meydana gelebilecek bu duruma itiraz etmeden önce sonraki itirazları dikkate almalısınız:

 • Taahhüt süreniz sona ermeden önce yapacağınız cayma bedeli itirazı işlevleri ve sözleşmedeki cayma hakkınız muhtemelen reddedilecektir.
 • Sözleşmedeki maddeleri öğrendiğinizi ve kabul ettiğinizi bildirerek ve imzalayarak satın almış olabileceğiniz tahsisli paketlerin erken iptali için yasal olarak bir cayma bedeli ödemekle yükümlüsünüz.
 • Bir kez daha, sözleşmedeki koşullar veya taahhüdü erken iptal etmenizi tetikleyebilecek koşullar gerçekleşmemişse, cayma bedeli itirazınız muhtemelen reddedilecektir.

Türk Telekom Cayma Bedeli İtirazı 2023 yalnızca aşağıdaki durumlarda kabul edilebilir:

 • Taahhüt süreniz boyunca satın aldığınız paket anlaşmasının değeri sözleşmeye aykırı olarak yükseltilirse,
 • Size sağlanan hizmetin, kabul ettiğiniz hizmetin gerisinde kalması durumunda,
 • Hizmet sunumunuzda sürekli olarak aksaklıklar ve sorunlar yaşıyorsanız,
 • Hizmet almanızı engelleyen herhangi bir neden olmaksızın hizmetinizin kesilmesi durumunda, cayma bedeli itirazında bulunabileceksiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli itirazlarınızı Müşteri Hakları Komitesine, Türk Telekom Genel Müdürlüğüne ve İletişim Bakanlığı Resmi Web sitesine iletebileceksiniz.

Türk Telekom Cayma Bedeli Nereye Ödenir?

Türk Telekom Dedicated paket anlaşmanızdan erken ayrılmaya karar verdiğinizde karşınıza çıkacak olan Türk Telekom Cayma Bedeli, son faturanıza anında yansıtılır. Son ay içerisinde kullandığınız hizmet kadar fatura kesilerek ve üzerine cayma bedeli yansıtılarak düzenlenen bu faturayı, Türk Telekom faturalarınızı öderken kullandığınız stratejiler ile kolayca ödeyebilirsiniz. Cayma bedeli ve faturalarınızı ödemek için ek bir işlem yükü içermeyen sonraki stratejileri kullanmalısınız:

 • Çevrimiçi maliyet kanallarını kullanmalısınız,
 • Siz de Türk Telekom İsim Ortasına isim verebilirsiniz,
 • Siz de Türk Telekom Mağazalarına gidebilirsiniz,
 • Siz de fonlarınızı kullandığınız finans kurumu tarafından yapabilirsiniz.

Bir finans kurumu tarafından maliyetin yanı sıra ücret stratejileri size bir ücret ücretine mal olmaz. Bununla birlikte, finans kurumundan finans kurumuna değişmekle birlikte, paranızı finans kurumunuz tarafından yapanlar için bir miktar ücret ödemeniz gerekecektir.

Türk Telekom Para Çekme Bedeli Ne Zaman Ödenir?

Türk Telekom Cayma Bedeli, son dönem faturanıza yansıtılan bir tutardır ve son dönem faturanızın son ödeme tarihine kadar ödenmesi gerekir. Cayma bedelinin yansıtıldığı bu fatura, son dönem faturanızla birlikte Türk Telekom’a ödemeniz gereken son faturadır. Almış olabileceğiniz hizmet için başka herhangi bir ücret ödemeniz gerekmez, ancak son ödeme tarihini kaçıranlar için bunu günlük faiziyle birlikte ödemeniz gerekir.

Son faturanızın son ödeme tarihini bilmiyorsanız, Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak veya size en yakın Türk Telekom İletişim Merkezi’ne giderek yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom Cayma Bedelini Karşılıyor mu?

Türk TelekomEvde Web 2023 tarife paketleri arasında yeni Türk Telekom Evde Web müşterilerinin cayma bedeli karşılanmaktadır. Daha önce bir evde web paketi anlaşmanız varsa, geçmek istediğiniz paket anlaşması için Türk Telekom’un cayma bedelini karşılayıp karşılamadığını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetlerinden yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom dışında bir cep telefonu operatörü kullanıyorsanız, Türk Telekom cayma bedelini karşılamaz. Sadece Evde Web aboneleri için olan bu pazarlama kampanyası, cep telefonu kullanımından bağımsızdır. Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Evde Web Kampanyaları muhtemelen en avantajlı olanlardır:

 • Yüksek Hız Avantajı
 • Web’de Alternatif

Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Pazarlama kampanyası

Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Kampanyaları 2023, ev web hizmeti aldığınız gruptan Türk Telekom’a geçiş yapanlar için geçerli olacak bir pazarlama kampanyasıdır. Taahhüt süresi dolmadığı halde Türk Telekom’dan Ev Web hizmeti almak isteyen müşterilerin düzenli olarak yararlandığı bu kampanyalar, Türk Telekom Ev Web 2023‘ten ilk kez yararlanacak olan yeni Türk Telekom müşterileri için geçerlidir. Türk Telekom Cayma Bedeli Kaplamalı Ev Web Kampanyaları ve tarife paketleri aşağıdaki gibidir:

Pazarlama kampanyası Tanımlama Paket Tanımlama Paket İçeriği Paket Fiyat
Aşırı Hız Avantajı M 20Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 105,90₺
Aşırı Hız Avantajı L 24Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 115,90₺
Aşırı Hız Avantajı XL 35Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 130,90₺
Aşırı Hız Avantajı XXL 50Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 150,90₺
Web’de Alternatif S 16Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 105,90₺
Web’de Alternatif M 20Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 110,90₺
Web’de Alternatif L 24Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 120,90₺
Web’de Alternatif XL 35Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 135,90₺
Web’de Alternatif XXL 50Mbps’ye kadar sınırsız Fiber 155,90₺
Türk Telekom Ev Web Kampanyaları Cayma Bedellerini Maskeliyor

NOT: Tüm paket anlaşma bedelleri 24 aylık taahhüt aralığı için geçerlidir.

Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023

Türk Telekom operatörünü kullanarak faydalandığınız ve bir taahhüt aralığına tabi olan paketleriniz, taahhüt aralığı boyunca size indirimli olarak sunulmaya devam edecektir. Taahhüt sürenizin bitiminde taahhüdünüzü yenilemezseniz, avantajlı ücretlerden yararlanmayı bırakırsınız. Ayrıca, bağlılık aralığınızın sonuna yakın bir zamanda bağlılığınızı yenileyerek avantajlı maliyetlerden yararlanmaya devam etmek için bağlılık aralığınızın ne kadar uzun kaldığını bilmek de çok önemlidir. Bu aşamada Türk Telekom Taahhüt Sorgulama 2023 işlemini gerçekleştirebileceksiniz. Bunun için bu adımı izleyin:

 • Cep telefonunuzun karar ekranından“444 1 444” numaralı Türk Telekom Müşteri Hizmetlerini arayın.
 • Ardından müşteri danışmanına bağlanmak için gerekli tuşlamaları yapın.
 • Son olarak Türk Telekom on-line işlemler yazılımı ile de dedike sorgulama yapabilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüt Yenileme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Faturalı tarifelerinizin veya Ev Web servisinizin taahhüdü sona erdiğinde, Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak taahhüdünüzü ücretsiz olarak yenileyebilirsiniz. Taahhüdünüzü yenilemeden önce, şu anda kullandığınız paket anlaşmasının yanı sıra daha düşük veya daha yüksek paketlere geçme şansına sahip olabilirsiniz. Herhangi bir ek ücret ödemeyeceğiniz bu geçiş süreci için Türk Telekom Alıcı Temsilcilerinden de yardım alabilirsiniz.

İşlemlerinizi cep telefonu yerine yüz yüze yapmak isterseniz, kimliğinizle birlikte Türk Telekom İletişim Tesisleri’ne gidebilirsiniz.

Türk Telekom Taahhüdünü İhlal Etmenin Cezası Nedir?

Türk Telekom taahhütlü tarife paketlerinizin tamamında bir taahhüt vardır ve süre bitiminden önce bozulan taahhütler belirli bir ceza miktarını tetikler. Bu ceza miktarı bir web değeri olmamakla birlikte, kullandığınız tarife paketi anlaşmasına ve taahhüdünüzün sona ermesine kalan süreye bağlı olarak değişir.

Türk Telekom taahhüdünüzü durdurmaya karar verdiğinizde, web cayma bedeli miktarını öğrenmek için Türk Telekom Alıcı Hizmetlerinden doğrudan yardım alabilirsiniz.

Türk Telekom taahhüdünüzün bitiminden önce tarife değişikliği nasıl yapılır?

Türk Telekom Faturalı hattınızın veya Ev Web aboneliğinizin tarifesini, taahhüt süreniz bitmeden önce Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak veya Türk Telekom Mağazalarını ziyaret ederek değiştirebilirsiniz. Bununla birlikte, aşağıdakilere dikkat etmelisiniz:

 • Tarifenizi taahhüt sürenizin bitiminden önce değiştirmek isterseniz, mevcut tarifenizden daha iyi bir paket anlaşmasına geçmeniz gerekir.
 • Taahhüt aralığınızın bitiminden önce mevcut tarifenizden daha düşük bir paket anlaşmasına geçemezsiniz.

Mevcut tarifenizden daha düşük bir paket anlaşmasına geçmek isterseniz, ayrıca, taahhüdü bozmak anlamına geleceği için bir iptal ücretiyle karşılaşacağınızı unutmayın.

Türk Telekom Taahhüdü Sona Erdiğinde Ne Olur?

Türk Telekom ile taahhüt anlaşmanızın sonuna geldiğinizde, artık mevcut tarife paketinizi daha düşük bir değerle kullanamazsınız. Paket anlaşmanızda her zaman ödemiş olabileceğiniz değerden daha fazlasını ödemeniz gerekecek ve bu da Muhtemelen Dedike Olmayan Tarife Paketleri sınıfında değerlendirilecektir. Mevcut tarifenizden ve operatörünüzden memnunsanız:

 • Türk Telekom İsim Merkezi’ni arayarak,
 • Siz de Türk Telekom Mağazalarına giderek taahhüdünüzü devam ettirebilir ve indirimli kampanyalardan yararlanmaya devam edebilirsiniz.

Mevcut tarifenizle devam etmek isteseniz bile aradan geçen zaman nedeniyle tarifeniz yükselmiş olabilir. Yine de taahhüdünüzü yenilemek, taahhütsüz paketleri kullanmaktan daha avantajlı olmaya devam ediyor.

Türk Telekom Dedike Taksitlendirme Nasıl Yapılır?

Türk Telekom Dedike Paketler 2023, taahhüt süresi boyunca taksitler halinde ödenmiş olan taahhüt ücretlerini içerir. Tahsisli paketleri satın aldığınızda, tahsis aralığı boyunca rutin olarak bir satın alma siparişi verirsiniz. Aydan aya faturalandırıldıkları gerçeği, adanmışlığın taksitli olduğu anlamına gelir.

Örneğin, büyük olasılıkla 12 aylık bir tahsis edilmiş paket anlaşması kullanacaksınız. Bu paket anlaşması için bir sözleşme imzaladığınızda, 12 ay boyunca ödemeniz gereken miktar için sinyal verirsiniz. bu 12 aylık değer daha sonra sizden aylık fatura türünde, yani taksitli bir özveri türünde tahsil edilir. Özetlemek gerekirse, özveri taksitleri için herhangi bir ekstra işlem yapmanız gerekmez .

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Türkiye de Açık Bahis Siteleri 2023

Türk bahis severler Türkiye de açık bahis siteleri üzerinden bahislerini rahatlıkla ve güvenli bir şekilde…

31 Aralık 2023

Ücretsiz Bahis Siteleri 2023

Ücretsiz bahis siteleri, her kullanıcının ilgisini çeken bir ayrıcalıktır. Bu siteler, kullanıcılarına ücretsiz üyelik ve…

30 Aralık 2023

Bonusu Olan Bahis Siteleri 2023

Bonusu olan bahis siteleri ile yatırımlarınızı daha verimli değerlendirebilirsiniz. Çünkü bonus sunan firmalar genellikle bu…

29 Aralık 2023

Ptt Havale Kabul Eden Bahis Siteleri 2023

Ptt havale kabul eden bahis siteleri, bahis sitelerinde kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça makul…

27 Aralık 2023

Kredi Kartı ile Para Yatırılan Bahis Siteleri 2023

Kredi kartı ile para yatırılan bahis siteleri sizlere ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Bu tür sitelerin hizmetlerinden…

26 Aralık 2023

Kredi Kartıyla Bahis Oynanan Siteler 2023

Kredi kartıyla bahis oynanan siteler bir para yatırma veya çekme işlemi yapmadan önce her sitenin…

25 Aralık 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.