MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

Oppo Garanti Sorgulama, Hizmetler ve Garanti Kapsamı 2023

Oppo garanti sorgulamaları tamamen farklı 3 yöntemle yapılabilir. Bunlardan biri Oppo’nun web sitesi, diğeri Oppo Name Heart hattı ve sonuncusu ise Oppo Alıcı Hizmeti e-posta anlaşmasıdır.

 1. Oppo garanti sorgulaması, web üzerinden çok basit bir şekilde çevrimiçi olarak gerçekleştirilebilir. Sorgulama yapmanız gereken tek şey sisteminizin IMEI numarasıdır. Cep telefonunuzun IMEI numarasını öğrendikten sonra support.oppo.com adresinden sorgulama yapabilirsiniz.
 2. Müşteri desteğini aramak için kullanmanız gereken numara 0 850 433 67 76‘dır. Bu numarayı 7/24 arayabilirsiniz.
 3. Son olarak, şirkete bir e-posta göndererek sistemin garantisi hakkında da bilgi alabilirsiniz. Bunun için assist.tr@oppo.com adresine bir e-posta göndermeniz yeterlidir. E-posta gönderirken sistemin IMEI numarasını yazmayı unutmayın.

Oppo markalı cep telefonunuzun tamir edilmesini veya basitçe kontrol edilmesini istiyorsanız, garanti durumunu öğrenmeniz gerekir. Cep telefonunun garanti kapsamında olmaya devam edip etmediğinden emin değilseniz, garanti durumunu test edebilirsiniz. Oppo garantisi hakkında bilgi almak için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • İlk olarak oppo.com.tr adresini açın.
 • Ardından “Akıllı Telefonlar”, “Ekipmanlar”, “Oppo Hakkında”, “Yardım” ve “Transfer Ediyorum” seçeneklerinin bulunduğu üst menüdeki “Yardım” sekmesine tıklayın.
 • “Self Servis” bölümünden “Garanti Durumu” sekmesine doğru ilerleyin.
 • Web sayfasını aşağı kaydırın ve küçük bir yazı göreceksiniz. Bu alana cep telefonunuzun IMEI numarasını ve 5 haneli doğrulama kodunu girin.
 • Son olarak, “Doğrula” düğmesine basın.

Sadece birkaç saniye içinde, sistemin garanti durumu ekranınızda görünecektir. Test süreci sayesinde, sistem modelini, IMEI miktarını, garanti koruma aralığını ve yasal alanı öğreneceksiniz.

Oppo IMEI Miktarını Bulma Yöntemleri?

Oppo sisteminin IMEI çeşitliliğini bulmak için kullanacağınız kod *#06# ‘dır. Bir başka yol da cep telefonunun ayarlarına bakmaktır. Ayarlar sekmesine geldiğinizde, “Telefon Hakkında ” bölümüne girmeniz ve oradan “Bekleme – IMEI” bölümlerine göz atmanız gerekir.

Son seçenek Oppo cep telefonunun altına bakmaktır. Bazı telefonlarda, sistemin IMEI çeşitliliği sistemin alt tarafında yazılıdır. Bu örnek güzel bir rahatlık sunuyor.

Oppo Türkiye Garanti Onaylı Sağlayıcılar

Oppo Türkiye garantisi lisanslı şirketler 7 ilde bulunmaktadır. Bu iller Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Trabzon, İstanbul ve İzmir ‘dir. Cep telefonu onarımı, yedek parça veya diğer ihtiyaçlarınız için bulunduğunuz yerdeki servis tesislerini bulmak için oppo.com/sercvice-center adresine gidebilirsiniz.

 • Buradan “Yardım ” bölümüne gidin ve “Servis Kalbi ” köprüsüne tıklayın.
 • Açılır kayıttan bulunduğunuz ili seçin.
 • Sistem size en yakın lisanslı servis merkezinin durumunu sunacaktır.
 • Lisanslı servis merkezinin iletişim bilgilerini, yol anlaşmasını ve cep telefonu miktarını anımsatan, Servis Kalbi bölümünde de görebilirsiniz.

Oppo’nun teknik grubu, cep telefonunuzla ilgili herhangi bir sorun olması durumunda size yardımcı olmaya ve cep telefonunuzu tamamen geri yüklemeye çalışacaktır. İsterseniz, lisanslı servis merkezine gidebilir ve yüz yüze yardım alabilir veya cep telefonuyla arayarak sesli yardımdan yararlanabilirsiniz.

Oppo Garanti Tüketici Değerlendirmeleri

Muhtemelen Oppo garantisi hakkında en çok konuşulan konu pil ömrüdür. Pil kapasitesinin aynı seçeneklere sahip telefonlara kıyasla düşük olması, muhtemelen müşteriler için en sıkıntılı durumdur. İlk piyasaya sürüldükten sonra çok ucuz maliyetlerle sunulan cep telefonu modası, daha sonra yüksek maliyetlerle sunuldu. Modelin değer artışındaki en büyük sorun, üretim tesisinin Türkiye’ye kaydırılması olarak gösteriliyor.

 • Oppo birimlerinin garantisi ile ilgili olarak, çok hızlı oldukları söylenebilir ve .
 • Her müşteri desteği ve teknik servis grubu her zaman bulunabilir.
 • Sistemle ilgili tüm sorunları titizlikle dinlerler ve sorun için kabul edilebilir seçenekler geliştirirler.
 • Ayrıca, bunu gerçekten kısa sürede yaparlar ve cep telefonunu kısa sürede gönderirler.

Oppo Garanti Koruması Nedir?

Oppo cep telefonlarının garanti koruması aşağıdaki gibidir;

 • Mallar, normal koşullar altında malzeme işçilik kusurları içermez.
 • Garanti süresi boyunca Tüketici Kılavuzuna uygun olarak kullanılan ürünler garanti kapsamındadır.
 • Malzeme ve işçilik nedeniyle kusur oluşması durumunda, Oppo veya Onaylı Servis Tesisleri, ürünü veya ilgili hatalı bileşenleri onarmak ve zorunlu olması halinde değiştirmekle yükümlüdür.
 • Sistem alanı, kişi kılavuzu ve garanti kartı gibi ekipmanlar genellikle garanti kapsamında değildir.

Oppo Telefonlarındaki bazı kusurlar ve hasarlar genellikle garanti kapsamında değildir. Bunlar aşağıdaki gibidir;

 • Zaman ve kullanım nedeniyle bileşenlerin ve ürünün yıpranması veya eskimesi.
 • Düşürme, bükme, ezme, sıkıştırma, stres, sıvı yaralanması veya kişi kılavuzunda belirtilen sıcaklık aralığının dışında kullanım gibi yanlış kullanım, kötüye kullanım, ihmal veya kaza nedeniyle ürüne veya bileşenlerine zarar verilmesi.
 • Oppo Onaylı Servis Merkezi dışında herhangi bir yerde ürünün yazılım programının veya bileşenlerinin onarılması, sökülmesi, değiştirilmesi.
 • Ürüne sıvı veya yemek dökülmesi, korozyon, pas veya uygun olmayan voltaj.
 • Düzenli kullanımdan sonra çevresel etkilere maruz kalan plastik yüzeylerde ve farklı bileşenlerde sürtünme çizikleri ve yaralanmalar.
 • Ürünün talimat kılavuzuna uyulmadan kullanılması.

Bazı durumlarda garanti yasal değildir. Bu koşullar aşağıdaki gibidir:

 • Ürün üzerindeki IMEI / Seri numarası veya garanti mührünün okunaksız, kırık veya üründen uzak olması.
 • Ürünün satın alma kanıtı yok.

Oppo’nun garantisi ürünü ve bileşenlerini kapsar. Garanti, yazılım programı ve üçüncü taraflara ait farklı araçlar için geçerli değildir. En yetkili kişi, lisans anlaşmasını, garanti bildirimlerini, garanti açıklamalarını veya ürüne özgü istisnaları her zaman test etmelidir.

Oppo Garanti Taşıma Prosedürleri

Tüm Oppo cihazlarınızı Yurtiçi Kargo ile Oppo teknik firmalarına gönderebilirsiniz. Oppo cihazları resmi distribütör garantisi veya resmi üretici garantisi ile sunulmaktadır. Özellikle internet üzerinden satın alınan cihazlarda “Oppo Türkiye Güvencesindedir” ibaresi görülmektedir. Bu nedenle ürün Oppo Türkiye güvencesi altındadır.

Oppo Türkiye, yani üretici / resmi distribütör garantili ürünler, ülke çapında yaygın KVK, Genpa ve Ouno lisanslı teknik firmalarının garantisi altında iki yıl boyunca ücretsiz olarak tamir edilir. 2 yıl sonra KVK, Genpa ve Ouno firmaları bir bedel karşılığında tamir edilebilir.

Cep telefonunda meydana gelen tüm arızalarda KVK, Genpa ve Ouno Türkiye servis faktörlerinden hizmet almak mümkündür. KVK, Genpa ve Ouno teknik firmalarına göndereceğiniz cihazları Yurtiçi Kargo ile garanti şartları içerisinde belirtilen sorunları dinleyerek gönderebilirsiniz.

Oppo cep telefonunu garantiden tekrar almak kaç gün sürer?

Hasarlı Oppo cep telefonlarının servis içinde onarılması ve doğru şekilde ulaşması çok önemli olabilir. Cep telefonunun geri yükleme süresi, servis içinde hazır olan sistemin sırasına ve yedek bileşenlerin sağlanmasına bağlı olarak dalgalanabilir. Ortalama bir cep telefonu için garanti aralığı 3 ila yedi gün arasında değişir.

Bununla birlikte, bu süre sistemin durumuna bağlı olarak artabilir. Sistemde kendiliğinden bir hata varsa, müşterinin sistem onarılıncaya kadar mağdur olmaması için müşteriye bir araç da sunulabilir. Oppo sisteminin garantiden geri dönmesi için en fazla süre 20 iş günü olarak belirtiliyor.

Oppo Garantisinden Birinci Sınıf Manken Telefon Alma

Piyasada çok sayıda Oppo markalı cep telefonu var. Bununla birlikte, bunlardan birkaçı genellikle bir garanti ile sunulmaz. Sistemde meydana gelebilecek herhangi bir arızayı sorunsuz bir şekilde giderebilmek için garantili bir cep telefonu satın almak zorunludur. Çevrimiçi sipariş verirken, ürünün “resmi distribütör garantisi” veya “resmi üretici garantisi” ibaresini taşımasını mümkün kılın.

Bazı modeller çok uygun maliyetlerle sunulabilir. Bu modellerin garantisi olup olmadığını test etmeyi ihmal etmeyin. Garanti ile sunulmayan cihazlar, farklı modalara kıyasla ucuz maliyetlerle sunulmaktadır. Hepsiburada, N11, Trendyol ve GittiGidiyor gibi sitelerde garantili yüksek model telefonlar bulabilirsiniz.

Oppo Garanti Sistemi İkame Yolları

Oppo üniteleri tamir edilemediğinde, bileşenler değiştirilir. Geri yükleme ile çözülemeyen arıza durumlarında, yarım değiştirme genellikle ekstra yararlıdır. Ekran veya hoparlör gibi özellikle önemli bileşenlerin geri yüklenmesi de zor olabilir. Bu durumda, Oppo garanti servisinden bir araç değişimi talep edebilirsiniz.

Cep telefonunun tek bir parçasında değil, birkaç bileşeninde arıza varsa ve geri yükleme süreci çok uzun sürerse, mağdur olmamak için sistem değişimi talep edilebilir. Özellikle kullanım hatalarından ziyade üretimden kaynaklanan sorunlar söz konusu olduğunda, sistem değişimi mantıklı bir seçim olacaktır. Garanti koşullarına uyulsa bile satın alındığında arızalı olabilen telefonlar için sistem değişimi gereklidir.

Oppo Garanti Aralığı Nedir?

Oppo birimlerinin garanti aralığı, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde sadece Oppo firması tarafından anında ithal edilen veya üretilen ürünler için aşağıdaki gibidir;

 • İç piller, kulaklıklar, USB kabloları, şarj cihazları ve brüt satış paketi anlaşmasına dahil olan benzer ürünler için; 24 ay (2 yıl).
 • Brüt satış paketi anlaşmasına dahil olmayan ve harici olarak sunulan iç piller, kulaklıklar, USB kabloları, şarj cihazları ve benzer ürünler için; 24 ay (2 yıl).

Yurtdışındaki bazı yerlerde, müşteri mevzuatı garanti kapsamındaki bileşenlerin türüne veya garanti aralığına ilişkin sınırlamalara izin vermemektedir. Sonuç olarak, bu tür yasal yönergelere uymayan bileşenler için, sınırlamalar brüt satış paketi anlaşmasının dışında sunulan ürünler için geçerli değildir.

Garanti süresi boyunca ve garanti şartlarına uygun olarak servise bırakılan üretim hatalı veya arızalı bir ekipmanın onarımı veya değiştirilmesi için alıcıdan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Müşteriden parçalar, işçilik veya başka bir sebep için ücret talep edilmeyecektir. Tüm üretim hataları şirket tarafından karşılanır. Maliyetten muaf olarak değiştirilebilecek kırık ürünler, hatalı bileşenler, hatalı bileşenler veya araçların tüm fiyatları Oppo tarafından karşılanacaktır.

Müşteriye ücretsiz olarak onarılan veya değiştirilen bir bileşenin garanti aralığı, hangisi daha uzunsa, kalan garanti aralığı veya geri yükleme tarihinden itibaren 3 ay boyunca devam edecektir.

Oppo Garantisi Ekran Değiştirme Maliyetleri Nelerdir?

Garanti kapsamı dışında kalan Oppo telefonlar için ekran değişim ücretleri modele göre değişiklik göstermektedir. Buna göre, bazı modellerin ekran değişim maliyetleri aşağıdaki gibidir;

 • One Plus 5T ekran değişim bedeli 600₺
 • 450₺ değerinde Oppo Ax7 ekran değişimi
 • 450₺ değerinde Oppo A5 2020 ekran ikamesi
 • 500₺ değerinde Oppo Reno Z ekran değişimi
 • Oppo A9 2020 450₺ değerinde ekran ikamesi
 • 1100₺ değerinde Oppo RX17 Neo ekran ikamesi
 • Oppo RX17 450₺ değerinde ekran değişimi

Oppo ekran değişimi gibi onarımlarda, ekranın satın alındığı ilk günkü gibi düzgün çalışması hedeflenir. Düşme veya darbe sonucu hasar gören ekranlar için yüksek kaliteli işçilik son derece önemlidir. Garanti kapsamındaki durumlarda, ekranın yetkili servis tarafından değiştirilmesi en etkili sonucu verecektir.

Bazı modellerde, ekran güvenlik teminatı ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bu garanti, fatura tarihinden itibaren altı ay boyunca geçerlidir. Ekranın 6 aylık süre içinde kırılması durumunda, sistemin ekranı yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak değiştirilecektir.

Sisteminizi ne zaman satın aldığınızı hatırlamıyorsanız ve ekran güvenlik garantisi kapsamında olup olmadığını bilmiyorsanız, 0 850 433 67 76 numaralı telefondan Oppo isim merkezini arayabilir veyatoassist.tr@oppo.com adresine bir e-posta gönderebilirsiniz.

Oppo Ekranı Garanti Kapsamında mı?

Hasarlı bir cep telefonu ekranı durumunda, Oppo lisanslı şirketler yalnızca ekran güvenlik garantisi kapsamındaki ürünleri geri yükleyecektir. Fatura, ürünü garanti kapsamında geri yüklemek amacıyla sunulmalıdır. Garanti kapsamındaki ürünler için, sistemin ekranı yalnızca bir defaya mahsus olmak üzere ücretsiz olarak değiştirilir.

Ekran güvenliği teminatı kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir;

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aylık sürenin dolmamış olması.
 • Ekran sadece bir kez hasar görmüş olmalıdır.
 • Ücretsiz onarım veya değiştirme hizmeti yalnızca lisanslı şirketlerden birinden talep edilmelidir.

Ekran güvenliği teminatının kapsamadığı sorunlar aşağıdaki gibidir;

 • Fatura tarihinden itibaren 6 aydan fazla zaman geçmiş olması.
 • Bir gösteri sistemi satın alınması.
 • Ekranın sıvı ile temas etmesi veya ekranın çizilmesi.
 • Ekran dışındaki bileşenlerin kırılması veya yaralanması.
 • Ürün, yaralanma nedeniyle ekran değiştirildikten sonra bir kez daha açılamaz veya kullanılamaz. Böyle bir durumda, geri yükleme fiyatı alıcıdan talep edilecektir, ancak alıcı bu değeri kabul etmediğinde, geri yükleme yapılmayacaktır.
 • Kırık ekran sadece benzersiz Oppo ekranı değildir.

Oppo Şarj Aleti ve Priz Garanti Kapsamında mı?

Yukarıda bahsedildiği gibi, brüt satış paketi anlaşmasına dahil edilebilen veya brüt satış paketi anlaşmasına dahil edilmeyen şarj aletleri ve soketleri anımsatan araçlar Oppo garantisi kapsamındadır. Bu aletlerin garanti aralığı 24 ay olarak belirtilmiştir. Ürünün garanti kapsamında kalmasını sağlamak için zorunlu durumlara uyulmalıdır.

Oppo Kulaklıklar Garanti Kapsamında mı?

Oppp kulaklıklar için de durum benzerdir. Satın aldığınız ürünü içeren kulaklıklar veya daha sonra edindiğiniz kulaklıklar için bir garanti vardır. Bu garantinin süresi 2 yıl olarak belirlenmiştir.

Oppo Ekran Yanması Garanti Kapsamında mı?

Oppo, üretim kaynaklı sorunlar nedeniyle ekran yanmasının tüm değerini karşılar. Müşterinin mağdur olmaması için ekran değişimi ücretsiz olarak tamamlanır. Bununla birlikte, Oppo, garanti koşullarında belirtilen durumlara uygun olarak müşteri hatası nedeniyle ekran yanması durumunda sorumluluğu kabul etmez ve ürünü garanti kapsamına almaz. Bunun sonucunda, onarım ve değişim ücretleri müşteriden tahsil edilir.

Oppo Again Cowl Garanti Kapsamında mı?

Oppo markalı tüm ünitelerin tüm bileşenlerinde olduğu gibi, kullanıcı kaynaklı arızalar genellikle garanti kapsamında değildir ve onarım için alıcıdan belirli bir miktar fiyat alınır. Müşteri hatasından kaynaklanmayan tüm fabrika kaynaklı sorunlarda, tekrar kaplaması garanti kapsamına dahil edilir ve onarılamazsa değiştirilir. Bu durumda alıcıdan herhangi bir ücret talep edilmez.

Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Türkiye de Açık Bahis Siteleri 2023

Türk bahis severler Türkiye de açık bahis siteleri üzerinden bahislerini rahatlıkla ve güvenli bir şekilde…

31 Aralık 2023

Ücretsiz Bahis Siteleri 2023

Ücretsiz bahis siteleri, her kullanıcının ilgisini çeken bir ayrıcalıktır. Bu siteler, kullanıcılarına ücretsiz üyelik ve…

30 Aralık 2023

Bonusu Olan Bahis Siteleri 2023

Bonusu olan bahis siteleri ile yatırımlarınızı daha verimli değerlendirebilirsiniz. Çünkü bonus sunan firmalar genellikle bu…

29 Aralık 2023

Ptt Havale Kabul Eden Bahis Siteleri 2023

Ptt havale kabul eden bahis siteleri, bahis sitelerinde kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça makul…

27 Aralık 2023

Kredi Kartı ile Para Yatırılan Bahis Siteleri 2023

Kredi kartı ile para yatırılan bahis siteleri sizlere ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Bu tür sitelerin hizmetlerinden…

26 Aralık 2023

Kredi Kartıyla Bahis Oynanan Siteler 2023

Kredi kartıyla bahis oynanan siteler bir para yatırma veya çekme işlemi yapmadan önce her sitenin…

25 Aralık 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.