MARKABONUSGİRİS
5000TL
5000TL
3000TL
5050TL
4000TL
1500TL
4000TL
5000TL
2000TL
6500TL
8000TL
3000TL
Kategoriler: Blog

En Popüler 15 Canlı Yayın Uygulaması

Kazançlı olmaya hazırlanın; 2023’ün en iyi ve yaygın canlı yayın fonksiyonları ile bilgisayar ve cep telefonu ile web üzerinden canlı yayın yapabilirsiniz. Yapılan canlı yayınlar, kullanılan işlevlere bağlı olarak konu ve içerik materyali söz konusu olduğunda genellikle farklılık gösterir.

Bu yaygın canlı yayın işlevlerinden ilki olan Twitch, hevesli oyuncular için en iyi tanımlanmış olanıdır, ancak ek olarak ortak konularda yayınlar da vardır. Sonuçta, Twitch dışında çeşitli canlı yayın işlevleri var. Şimdi sizin için birkaçını araştırdık;

Twitch Reside Streaming Uygulaması (En İyisi)

Tanımlandığı gibi, mevcut ve en iyi oyuncular Twitch.television ‘da canlı yayın yapıyor ve birçok alternatif video oyunu yayınlıyor. Twitch 2011 yılında ortaya çıktı ve çok çeşitli oyuncuların kanıtladığı gibi spor yayıncılığına dayanıyor. Twitch ayrıca yayıncılarına parasal yardım da sağlıyor. Ayrıca, yardım alternatifi ile birçok yayıncı için en sevilenidir.

Yayın yapmak için Twitch tarafından belirlenen bazı gereklilikler vardır ve canlı yayınla para kazanmaya açık olmak için hesabınızda aynı gereklilikleri yerine getirmeniz gerekir. Belirli bir zaman diliminden sonra, yayın sürenize, görüntüleme çeşitliliğine ve elde ettiğiniz etkileşimlere bağlı olarak kazanmak genellikle mümkündür.

 • Bunun yanı sıra, sistem tarafından sağlanan bağış alternatifi ile izleyicileriniz size gönüllü olarak bağışta bulunabilir.
 • Tipik olarak, spor yayınlarının yanı sıra, ek olarak bir “Yalnızca Sohbet” sınıfı da vardır.
 • Tipik olarak, twitch yönergeleri katıdır ve yapılabilir +18 veya +18 izlenimi yaratacak yayınları ve yayıncıları anında durdurur.
 • Bu seviyede, oldukça kaliteli yayınlar boyunca geri dönmek gerçekten mümkün.
 • Yayına başlamak için OBS programını edinebilir ve gerekli değişiklikleri yaparak web yayıncılığına adım atabilirsiniz.

Discord Reside Streaming Yazılımı (En Tarz)

Discord canlı yayın uygulaması son zamanlarda hevesli oyuncular arasında yaygınlaştı, ancak Twitch’ten daha özel bir çalışma prensibine sahip. Discord‘da sunucular ve kişisel kanallar oluşturabilirsiniz. Sağladığınız canlı yayın muhtemelen sunucunuza veya kanalınıza özel olacaktır.

Bu nedenle, discord kesinlikle ekstra özel kişi işlevleri için en çok sevilen şeydir. Video oyunları için aktif olarak kullanılmasına rağmen, bilgisayarınızın ekranını etrafınızdaki kişilerle, yani sunucunuzdaki kişilerle paylaşarak ekranlar, sınıflar, görevler gibi tamamen farklı çalışmalarla çeşitli işlevler için kullanmak oldukça mümkün ve gerçekten yararlıdır.

Ücretsiz discord nitro hesapları ile büyülene bilirsiniz.

Bigo Reside (bigo.television)

Bigo Reside, 2014 yılında Bigo Expertise olarak bilinen bir kuruluş tarafından Singapur’da kuruldu. Twitch’te olduğu gibi, grup tarafından dayatılan bazı ifadeler ve durumlar vardır. Yayın yaparak kazanmak mümkün. Ortama gelince, tercih edilen spor yayıncılığından sonra ortak sınıf içinde yayıncılar var.

 • Aynı şekilde +18 şiddet yayınları ve yayıncıları ile bir süredir adından söz ettiriyor.
 • Tanınırlığını +18 cinsel yayınlar ile devam ettirmektedir.
 • Yayıncılar izleyicilerden bir sürü bağış aldıkları için yayınlar kadın yayıncılar tarafından yapılmaktadır.

WatchESPN

WatchESPN spor odaklı yayınlar yapar. Eğer bir spor aktivitesi hayranıysanız, bu tam size göre. Öncelikle basketbol yayınlıyor, ancak tenis ve beyzbol gibi spor aktiviteleri yayınları da var. Neredeyse tamamen farklı bir sisteme sahip.

Tıpkı ülkemizdeki TV kanalları için kullandığımız PC antenleri için uydu TV gibi bir kablo hattına sahiptir ve birçok birimden girebilirsiniz. Gerçek şu ki, cihaz TV kanalı gibi canlı etkinlik yayınlarını barındırıyor ve önceki etkinlikleri gözlemleme şansı sunuyor, ancak bazı üyelik paketleri ile görülebilir.

Twitter Periscope

Twitter’da canlı yayın yapmak için Twitter Periscope uygulamasını kullanmanız gerekir. Twitter Scope ile önce yayın önizlemenizi görüntüleyebilir, ardından hazır olur olmaz yayınınıza başlayabilirsiniz. Bu yayınların amacı muhtemelen varsayılan olarak tamamen kişiye özel ve herkese açık olacaktır. İsterseniz, herkese açık olmayan bir yayın da yapabilir ve yalnızca paylaştığınız kişilere canlı yayın yapabilirsiniz.

Herkese açık bir yayın başlattığınızda, tüm takipçileriniz bir anlık bildirim alacak ve anında canlı yayınınızın bir parçası olma yeteneğine sahip olacak ve ayrıca yayınınızı tweetlediğinizde, yayınınızı akış içinde gözlemlemek mümkün olacaktır. Bu hücre yayını tamamen rastgele ve isteğe bağlı olarak kullanılabilir ve şeffaf bir hedef belirtmez. İhtiyaç duyduğunuz her an, istediğiniz gibi canlı yayın yapabilirsiniz.

Instagram Reside

Instagram’da yayın yapmak kesinlikle twitter gibidir, bir hücre sistemi ile yayın yapabilirsiniz, ancak anladığınız gibi, Instagram son zamanlarda endüstriyel işlevler için kullanılıyor ve çeşitli kurumsal profiller var. Canlı yayınların kaydedilmeyeceği gerçeğiyle, yayınlarınıza tamamen farklı değerler ve işlevler eklemek için gerçekten yapılabilir.

 • Muhtemelen endüstriyel bir işletme profiliniz var, özellikle farklı ürünlerinizi canlı yayınla tanıtabilirsiniz.
 • Endüstriyel olma durumu olmadan, sonuçta, belirli kişi bültenleri ve hatta yalnızca sohbet işlevleri için canlı yayınlar açabilirsiniz.
 • Bir yayın açtığınız anda takipçilerinizin her birinin muhtemelen bilgilendirileceğini göz ardı etmemenizi öneririz.

Ani takipçiler yayınınızın bir parçası olabilir ve sizi hemen rahatsız edebilir, bu nedenle yayınınızı ayarlardan bazı kişilere gizleyebilirsiniz.

Fb Reside

Fb Reside, cep telefonunuzdaki veya masaüstü sisteminizdeki Fb yardımcı programı aracılığıyla da açılacaktır. Son zamanlarda Fb reside yayınlarında çok sayıda oyuncu olduğu görülüyor. Yayınlayacağınız canlı yayınlar yalnızca Fb ortaklarınızla veya isterseniz küresel olarak paylaşılır. Fb web yayını için belirli koşulları yerine getirmek de zorunludur.

Bunun yanı sıra; Fb yayıncılığındaki gelişmeler günden güne devam ediyor. Yayıncıların bağış ve izleyici değerlendirmelerine dayalı olarak Fb’den kazanç elde etmeleri oldukça mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra, yayıncılar için de aralıklar var. Yayıncılar, kapsam programı ile aralıklarını geliştirdikçe, yayınları daha yüksek kalitede olur ve yapılabilir yardım talepleri durumunda, Fb ekstra ilgili yardım alma şansı sunar.

DLive

DLive, Twitch gibi muhtemelen en sıcak yayın uygulamalarından biridir ve yayıncılar tarafından en çok sevilen uygulamadır. Yayınlarda çok fazla seçenek olabilir, sadece spor sınıfında bile birçok video oyunuyla canlı yayınlar elde etmek oldukça mümkündür. Dlive ile bir yayın açtığınızda, farklı işlevler gibi kazanç elde etmek oldukça mümkündür.

İzleyicilerinizin abone olarak ve bağış yaparak size yardımcı olmaları da mümkündür. Bunun yanı sıra, DLive tarafından sağlanan sistemde, izleyiciler yayıncılara limon, dondurma, elmas gibi malzemeleri ücretsiz olarak gönderebilirler. İzleyicilerin gönderilen malzemelerden ücret almaması gerekse de, yayıncılar belirli durumlara bağlı olarak yardımlarınızdan kazanç elde edebilirler.

Youtube Canlı Yayın

Youtube genellikle youtuber olarak da bilinen birçok içerik üreticisi ile tanımlanır ve aynı zamanda genç ya da yaşlı fark etmeksizin güzel bir merak ortamıdır. Tanımlandığı gibi, youtube’daki abone ve görüntüleme çeşitliliğine dayanan belirli durumlar çerçevesinde kazanç sağlamak için yaygın bir tekniktir ve aslında herkesin günlük amacıdır.

 • Youtube üzerinden canlı yayın yapmak, görüntüleme ve abone çeşitliliğinize bağlı olarak size kazanç sağlayabilir.
 • Youtube ayrıca yayıncılar ve içerik üreticileri için kişisel eğitimler de sunuyor.
 • Youtube İçerik Üreticisi Akademisi aracılığıyla ortak veriler elde edebilir ve kendiniz için bir sokak haritası oluşturabilirsiniz.

Canlı Yayın

Farklı canlı yayın uygulamaları gibi değil, Livestream’inyüksek birüyelik ücreti var. Yayınların çoğu canlı olaylarla ilgilidir. Canlı yaşamlar, yaşam süreçleri, seyahat, müzik ve spor aktiviteleri gibi birçok alternatif alanla ilgili canlı yayınları izleyebilir ve cihazı cep telefonunda da kullanabilirsiniz.

 • Bunun yanı sıra, kullandığınız farklı sosyal medya işlevlerine yönlendirmek de mümkündür.
 • Uygulamanın en iyi yanı, farklı canlı yayın işlevleri gibi herhangi bir reklam içermemesidir.
 • Üyeliklerin ayrıca ücretli olması bu nedenle olabilir.

Streamroot

Birçok canlı yayın işlevinden biri olan Streamroot, biraz daha yetenekli bir ayar ve hedefe sahiptir. Streamroot sayesinde, size sağlanan kişisel sunucuları canlı video yayını veya internet radyosu canlı yayını olarak kullanmak mümkündür. Bu sistemde size sunulan bant genişlikleri, ölçeklendirme, hız ve farklı çok yönlü seçenekler ile yayınınızı filtreleyebilirsiniz.

Örneğin; 10 izleyicili bir yayında, sunucuları yormadan aşırı miktarda bant genişliği kullanmadan yayın yapmak mümkünken, izleyici çeşitliliğindeki artışla birlikte sağlanan bant genişliğini ve farklı ayarları değiştirmek oldukça mümkündür. Streamroot, medya, kuruluşlar ve birkaç firma tarafından kullanılmaktadır {ve zorunlu olduğunda profesyonel} yardım sunulmaktadır. Canlı yayınlarınızla birlikte bilgili bir gelecek planlıyorsanız, Streamroot’u seçebilirsiniz.

Kickflip

Kickflip’in önemli bir özelliği de açık kaynak olmasıdır. Size sağlanan android ve ios için yazılım programı geliştirme kitleri sayesinde, bireysel sisteminizi oluşturmak genellikle mümkündür. Bu nedenle, istediğiniz gibi tamamen özgürce yayın yapmak mümkündür. Son derece etkili yazılım programı ile, normal HD yayınlar için gerekli tüm kodlar anında alıcılara, yani izleyicilerin ekranına yapılır.

Netflix çalışma prensibinde olduğu gibi yayın izleme bulut sistemine yönlendirilerek sunuluyor. Yüksek kaliteli API seçenekleriyle, isteyeceğiniz tüm parçaları anında size sunmanın yanı sıra, herhangi bir servis sağlayıcıya veya başka bir yazılım programına ihtiyaç duymadan çalışır.

Bambuser

2007 yılında İsveç’te hücre içi video akışı için kurulmuştur. Medya içinde bilgi kanalları olarak tanınırlık kazanmıştır. Halkın yayınlara anında katılması ve etkileşime girmesiyle günden güne önem kazanmıştır. Ayrıca bazı siyasi olaylarda da kendini ön plana çıkardı.

Bambuser, Mısır, Bahreyn, Suriye ve Türkiye’deki Gezi Parkı Protestoları sırasında popüler olarak kullanıldı, çünkü yerel medya siyasi olaylar sırasında engellendi ve genel halka protesto ve gösterilerin görüntüleri sunuldu. Bambuser, bu protestolardaki polis şiddeti nedeniyle uluslararası yerler tarafından yasaklandı. Hatta Türkiye’de mahkeme kararı olmaksızın yasadışı bir şekilde yasaklandı.

YouNow

Daha önce blogTV olarak anılan şirket artık YouNow olarak anılıyor. Twitch, Dlive, Bigo, Fb yayıncılığı gibi YouNow canlı yayın programı, yayıncıların bağış yoluyla kazanç elde etmesine izin veriyor. Tanınırlığı son zamanlarda zayıflamış olsa da, yine de aktif olarak kullanan hafif bir izleyici kitlesine sahiptir.

Spor yayınlarından, sohbete, bilimden +18’e kadar birçok alternatif sınıfta yayın var. +18 olarak belirtilen durum sadece cinsel yayınlarla sınırlı değil, aynı zamanda uygunsuz madde kullanımı içeren yayınlarla da karşılaşıldı. Tercih edilebilirliğinin kesinlikle diyaloğa açık olduğu söylenebilir.

Dacast

Dacast yayınlarınızı bir bulut sistemi üzerinden sunar. Yeni başlayanlar için ücretsiz paketlerle yayın yapmak mümkün, ancak ücretli üyelik sistemi de var. 2015 yılında, en iyi canlı yayınların değerlendirildiği Media Reader Alternative Awards 2015’te finalist oldu ve adından söz ettirdi.

 • Dacast ile sınıf kısıtlaması olmaksızın birçok alternatif sınıfta yayın yapabilir veya yayınları izleyebilirsiniz.
 • Yaygın yayın derslerinin yanı sıra, genellikle akademik olarak en çok sevilen derstir.
 • Ayrıca, bazı kongre yayınları ve bir dizi konferansa benzeyen yayınlar boyunca geri dönmek de mümkündür.
 • Dacast’ı reklamsız ve kullanışlı internet arayüzü ile kolay bir şekilde de kullanabilirsiniz.
 • Ücretsiz model ile sistemi kontrol edebilir ve kontrol yayınlarınızdan sonra sık sık yayın yapmaya başlayabilirsiniz.
Tarafından yayınlandı
APHEX

Yakın zamanda paylaşılanlar

Türkiye de Açık Bahis Siteleri 2023

Türk bahis severler Türkiye de açık bahis siteleri üzerinden bahislerini rahatlıkla ve güvenli bir şekilde…

31 Aralık 2023

Ücretsiz Bahis Siteleri 2023

Ücretsiz bahis siteleri, her kullanıcının ilgisini çeken bir ayrıcalıktır. Bu siteler, kullanıcılarına ücretsiz üyelik ve…

30 Aralık 2023

Bonusu Olan Bahis Siteleri 2023

Bonusu olan bahis siteleri ile yatırımlarınızı daha verimli değerlendirebilirsiniz. Çünkü bonus sunan firmalar genellikle bu…

29 Aralık 2023

Ptt Havale Kabul Eden Bahis Siteleri 2023

Ptt havale kabul eden bahis siteleri, bahis sitelerinde kazanç sağlamak isteyen kullanıcılar için oldukça makul…

27 Aralık 2023

Kredi Kartı ile Para Yatırılan Bahis Siteleri 2023

Kredi kartı ile para yatırılan bahis siteleri sizlere ödemelerde kolaylık sağlamaktadır. Bu tür sitelerin hizmetlerinden…

26 Aralık 2023

Kredi Kartıyla Bahis Oynanan Siteler 2023

Kredi kartıyla bahis oynanan siteler bir para yatırma veya çekme işlemi yapmadan önce her sitenin…

25 Aralık 2023

Bu site çerezleri kullanmaktadır.